Skialpinizm, narciarstwo wysokogórskie, narciarstwo ekstremalne, turystyka narciarska, skitury, skitour, freeride
sobota, 01 kwietnia 2006

 

forum.jpg picture by skitury

 

Witaj na blogu klubu pasjonatów turystyki narciarskiej, narciartwa wysokogórskiego, skialpinizmu oraz freeride'u. Przeraża Cię nazwa klub? Nie jesteśmy żadną sformalizowaną organizacją, nie mamy statutu, regulaminu i nie pobieramy składek. Jesteśmy nieformalną grupą pasjonatów i amatorów narciartwa pozatrasowego z całej Polski, ktorzy skupili się na pierwszym i jedynym polskim forum o charakterze klubowym poświęconym w pełni narciarstwu pozatrasowemu we wszystkich odmianach. Można powiedzieć, że forum jest naszą wirtualną siedzibą choć miejsce najszej prawdziwej aktywności jest zupełnie gdzie indziej ...

 

 

 

Coś więcej niż forum, ale jednak nie sformalizowany klub

Zasadniczym celem forum jest dyskusja, często anonimowych i niezwiązanych ze sobą osób. Chcielibyśmy, aby forum nasze miało charakter klubowy w tym znaczeniu, że:

  • forum jest wirtualnym miejscem, gdzie wszyscy narciarze pozatrasowi - rozsiani po całej Polsce i lokalnych klubach - mogą się spotkać, dyskutować i szukać partnerów/towarzyszy na planowane wyprawy,
  • forum jest środkiem a nie celem samym w sobie; celem jest integracja środowiska narciarzy pozatrasowych oraz aktywność górska,
  • uczestnicy klubu znają się nie tylko z dyskusji na forum, ale przede wszystkim ze spotkań w górach (zloty, spotkania, wycieczki skiturowe, wyprawy, szkolenia, zawody itd),
  • znaczna część z nas należy już do lokalnych klubów wysokogórkich i innych organizacji, dlatego nie zamierzamy formalizować naszej inicjatywy.

W naszej aktywności forumowej stawiamy raczej na ciekawe kontakty i wyprawy oraz konkretne informacje niż dyskusję dla samej dyskusji, chociaż wiemy, że właśnie z inspirującej rozmowy rodzą się ciekawe pomysły i projekty.

Mamy nadzieję, że zarówno zwolennicy skiturowania po pięknych, ale niezbyt stromych górach jak i ci którzy preferują nieco ostrzejszą i ektremalna jazdę znajdą tutaj miejsce dla siebie i nawiążą ciekawe kontakty.

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre formy narciartwa pozatrasowego (skialpinizm, freeride) wiążą się z określonym ryzykiem, które każdy podejmuje indywidalnie i na własną odpowiedzialność. Nie zapominamy o bezpieczeństwie i zachęcamy wszystkich uczestników do stałego podnoszenia swojej wiedzy i umiejetności na kursach turystyki zimowej, lawinowych, skiturowych i skialpinistycznych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o narciarstwie pozatrasowym i uważasz że nasz klub [forum] to miejsce dla Ciebie to dołącz do naszego grona. Obecnie forum liczy 360 uczestników. Są wśród nas doświadczeni skialpiniści jak i początkujący skiturowcy, młodzi i jeszcze młodsi - jednym słowem: całe spektrum narciarzy pozastrasowych więc nikt nie powiniem czuć się wśród nas obco.

Obrazek "http://i107.photobucket.com/albums/m299/skitury/zaloty%20z%20wysoka_weekend%20majowy%202008/P5031176.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.

Spotkanie w Dolinie Mięguszowieckiej

Obrazek
Trzeba trochę się wysilić zanim zjedzie się z wymarzonego miejsca:)

 

Obrazek

O takiej chwili marzy każdy z nas

Obrazek
Piękne widoki to jedna z atrakcji skiturowych wypraw.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
F O R U M - NASZA WIRTUALNA SIEDZIBA
WARUNKI I POGODA
KAMERY-POLSKA I SŁOWACJA
WARUNKI I POGODA - ALPY
KAMERY-ALPY
SPRZĘT SKITUROWY
WYBRANE TEMATY NA FORUM
SKIALPINIZM i NARCIARSTWO WYSOKOGÓRSKIE
STRONY PRYWATNE PKSowców
ZAPRZYJAŹNIONE
Stupeň lavínového nebezpečenstva
Skopiuj CSS